kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Po czym poznać dobre profile okienne?
2010/11/8 12:20:00

Czynnikiem wyróżniającym wysokiej jakości profile są przyznane im w wyniku przeprowadzonych badań i kontroli procesów produkcji, różnego rodzaju certyfikaty, atesty i znaki jakości. Jednak dla osoby zakupującej gotowy wyrób budowlany jakim jest okno, istotnym będzie, czy cały produkt opatrzono w komplet dokumentów dopuszczających go do obrotu na terenie Polski zgodnie z Ustawą o Wyrobach Budowlanych.


Profile okienne są podstawą konstrukcji każdego okna, a składają się na nie ramy okienne, skrzydła, słupki oraz szprosy. W przypadku PCW niezmiernie istotnym elementem są również wzmocnienia stalowe mocowane wewnątrz profili jeszcze przed zbudowaniem z nich konstrukcji okna. W dalszych etapach produkcji montowane są okucia i szyby. Polscy konsumenci mają do wyboru różne rodzaje profili, poczynając od wyboru materiału, z którego zostały wykonane, poprzez ich kształt i ilość komór, kończąc na wymiarach i grubościach ścianek wewnętrznych i zewnętrznych.

Istotnym elementem rozróżniającym profile jest materiał z jakiego zostały wykonane - PCW, drewno, aluminium lub włókno szklane. Powszechnie uważa się, iż to drewniane okna są największą ozdobą każdego domu, jednak obecna technologia pozwala na produkcję kolorowych profili PCW w specjalnych okleinach imitujących drewno. Okna wykonane z tych profili wyglądają jak drewniane, jednak w odróżnieniu od nich, nie wymagają konserwacji ani stosowania dodatkowych środków zabezpieczających przed wpływem warunków atmosferycznych (takich jak farby, lakiery), są łatwe do utrzymania w czystości a cena ich jest zdecydowanie korzystniejsza.

Profile wykonane z PCW można kategoryzować ze względu na ich szerokość - tzw. wąskie do 63 mm lub szerokie powyżej 70 mm, oraz rodzaj uszczelnienia - z uszczelnieniem zewnętrznym lub środkowym. Uszczelnienie zewnętrzne oznacza, iż pomiędzy ramą a skrzydłem okiennym znajdują się dwie uszczelki, które zabezpieczają przed przeciekaniem wody. Drugie rozwiązanie oferuje trzecią uszczelkę, która jeszcze bardziej zwiększa szczelność okna a dodatkowo zabezpiecza metalowe okucie przed ewentualnym zmoknięciem.

Nie tylko profil ma znaczenie...

Każdy rodzaj profilu posiada indywidualne parametry mechaniczne oraz konstrukcyjne, które dotyczą ich wytrzymałości, szczelności, właściwości akustycznych oraz przenikalności ciepła.

Kupno okien do domu jest dość dużym wydatkiem, dlatego ważne jest by decyzja była przemyślana, a samo okno dobrane odpowiednio do potrzeb. O jakości okien najczęściej świadczą profile - wykonane z dobrej jakości materiałów, z zastosowaniem wzmocnień zapewniających właściwą sztywność konstrukcji i posiadające odpowiednią szerokość, gwarantującą wysoki poziom izolacyjności termicznej.

- Jednak o ostatecznym efekcie decydują także pozostałe elementy ich budowy, czyli szyby, uszczelki oraz okucia. Niestety, okna wyprodukowane nawet z najlepszych systemów profilowych, które zostaną źle wykonane, czy nieprofesjonalnie zamontowane, nie spełnią obiecanych przez producentów wymagań. Dlatego zawsze podkreślamy w rozmowie z naszymi klientami jak ważnym aspektem jest zachowanie reżimu technologicznego w procesie produkcji oraz doświadczenie ekip wykonujących montaż okien - zaznacza Kamil Grodecki, dyrektor techniczny w Fabryce Okien ABAKUS.()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: okna, profile okienne, remont


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »