kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Remontujemy łazienkę. Jak perfekcyjnie położyć płytki?
2015/8/8 12:50:00

Samodzielny remont łazienki jest sporym wyzwaniem. Wymaga odpowiedniego zaangażowania i precyzyjnego wykonania prac. Najtrudniejszym zadaniem remontowym jest niewątpliwie położenie płytek. Do tego celu konieczne są specjalistyczne narzędzia, które ułatwią pracę każdemu majsterkowiczowi.


Jeśli lubimy majsterkować i chcemy ograniczyć koszty remontu, metamorfozę łazienki możemy wykonać samodzielnie. Najbardziej popularnym, a jednocześnie bardzo praktycznym rozwiązaniem jest wyłożenie ścian w łazience płytkami. Są one twardym i wytrzymałym materiałem, a duży wybór wzorów i kolorystyki umożliwia tworzenie dowolnych kompozycji. Przed położeniem na ścianach nowych płytek należy pozbyć się dotychczasowych wykorzystując młot udarowo-obrotowy wyposażony w dłuto do usuwania płytek, np. Bosch PBH 2100 RE. Następnie trzeba wyrównać ściany i podłogi. Na ścianach możemy położyć tynk cementowy lub płyty gipsowo-kartonowe. Podłogi należy oczyścić i wyrównać przy pomocy cementowej masy samopoziomującej.
fot. Bosch

Po wykonaniu tych czynności możemy przystąpić do układania płytek – zadania wbrew pozorom niełatwego. W jego wykonaniu wesprze nas laser krzyżowy. Narzędzie wyświetla na ścianie jednocześnie linię poziomą i pionową, co ułatwia zachowanie precyzji. Laser jest intuicyjny i prosty w użyciu, a dzięki kompaktowej budowie możemy go zamocować na większości powierzchni. Zasięg lasera to 10 metrów, dzięki czemu nie musimy go wielokrotnie przestawiać w trakcie pracy.

fot. Bosch

Gdy płytki na ścianach zostaną położone, możemy przystąpić do prac nad podłogą. Do wykończenia podłogi w łazience najczęściej wykorzystujemy płytki ceramiczne. W ich precyzyjnym ułożeniu pomoże nam laser do układania płytek, który dokładnie odmierza linie w układzie prostym, jak i po przekątnej. Obsługa jest bardzo łatwa. Dzięki możliwości wyświetlenia dwóch linii lasera tworzących kąt 90 st. urządzenie szybko i dokładnie wyrównuje pozycje płytek.

fot. Bosch

- Niezmiernie mnie cieszy fakt, że coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzenie remontu w swoim domu samodzielnie, że znajdują na to czas i chęci. Dzięki nowoczesnym narzędziom remont może być naprawdę przyjemnym zajęciem, a z efektów wykonanej własnoręcznie pracy będziemy mogli być dumni przez lata - mówi Paweł Ostrowski, ekspert marki Bosch.
()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: dom, narzędzia, płytki, remont, łazienka


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »