kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Remontujemy łazienkę. Jak perfekcyjnie położyć płytki?
2015/8/8 12:50:00

Samodzielny remont łazienki jest sporym wyzwaniem. Wymaga odpowiedniego zaangażowania i precyzyjnego wykonania prac. Najtrudniejszym zadaniem remontowym jest niewątpliwie położenie płytek. Do tego celu konieczne są specjalistyczne narzędzia, które ułatwią pracę każdemu majsterkowiczowi.

Jeśli lubimy majsterkować i chcemy ograniczyć koszty remontu, metamorfozę łazienki możemy wykonać samodzielnie. Najbardziej popularnym, a jednocześnie bardzo praktycznym rozwiązaniem jest wyłożenie ścian w łazience płytkami. Są one twardym i wytrzymałym materiałem, a duży wybór wzorów i kolorystyki umożliwia tworzenie dowolnych kompozycji. Przed położeniem na ścianach nowych płytek należy pozbyć się dotychczasowych wykorzystując młot udarowo-obrotowy wyposażony w dłuto do usuwania płytek, np. Bosch PBH 2100 RE. Następnie trzeba wyrównać ściany i podłogi. Na ścianach możemy położyć tynk cementowy lub płyty gipsowo-kartonowe. Podłogi należy oczyścić i wyrównać przy pomocy cementowej masy samopoziomującej.
fot. Bosch

Po wykonaniu tych czynności możemy przystąpić do układania płytek – zadania wbrew pozorom niełatwego. W jego wykonaniu wesprze nas laser krzyżowy. Narzędzie wyświetla na ścianie jednocześnie linię poziomą i pionową, co ułatwia zachowanie precyzji. Laser jest intuicyjny i prosty w użyciu, a dzięki kompaktowej budowie możemy go zamocować na większości powierzchni. Zasięg lasera to 10 metrów, dzięki czemu nie musimy go wielokrotnie przestawiać w trakcie pracy.

fot. Bosch

Gdy płytki na ścianach zostaną położone, możemy przystąpić do prac nad podłogą. Do wykończenia podłogi w łazience najczęściej wykorzystujemy płytki ceramiczne. W ich precyzyjnym ułożeniu pomoże nam laser do układania płytek, który dokładnie odmierza linie w układzie prostym, jak i po przekątnej. Obsługa jest bardzo łatwa. Dzięki możliwości wyświetlenia dwóch linii lasera tworzących kąt 90 st. urządzenie szybko i dokładnie wyrównuje pozycje płytek.

fot. Bosch

- Niezmiernie mnie cieszy fakt, że coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzenie remontu w swoim domu samodzielnie, że znajdują na to czas i chęci. Dzięki nowoczesnym narzędziom remont może być naprawdę przyjemnym zajęciem, a z efektów wykonanej własnoręcznie pracy będziemy mogli być dumni przez lata - mówi Paweł Ostrowski, ekspert marki Bosch.
()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: dom, narzędzia, płytki, remont, łazienka


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»