kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Rolety we wnętrzu. Jak je odpowiednio dopasować?
2015/11/4 23:00:00

Powszechnie przyjmuje się, że rolety powinno się dobierać do koloru ścian we wnętrzu. Nie zawsze musi tak być. Aranżacja okna nie musi ograniczać się do jednej barwy. Podpowiadamy, jak dobrać kolor rolety do pozostałych barw w naszym wnętrzu. Najlepszy efekt przynoszą zestawienia monochromatyczne, harmonijne albo kontrastowe.

ZESTAWIENIA MONOCHROMATYCZNE, tzn. z użyciem jednej barwy. Najczęściej jest to biel, beż albo szarość. Aby taka kompozycja nie wydawała się zbyt monotonna, należy umiejętnie zestawić odcienie (od najjaśniejszych po najciemniejsze, a w przypadku bieli - po złamane kroplą innej barwy) oraz zróżnicować faktury materiałów i ich połyskliwość. I tak, jeśli obicia mebli są gładkie, najlepiej, aby rolety były z tkaniny o bardziej wyrazistej strukturze (np. nierównomiernie tkane czy w pętelki) albo ozdobionej delikatnym dwubarwnym deseniem roślinnym bądź geometrycznym, jak nikłe pasy. Dywan natomiast powinien być włochaty, a poduszki na kanapie - z materiału o jeszcze innej fakturze, która inaczej odbija światło.

fot. Anwis

Strony: [1] [2] [3] następna »

()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: aranżacja, okna, rolety, wnętrze


 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»