kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Wybieramy pralkę
2007/3/1 9:30:00

Pralka automatyczna – dawniej luksus dostępny nielicznym, dziś stoi w każdym niemal domu. W sklepach znajdziemy przeróżne modele pralek: od najmniejszych, przeznaczonych dla singli po duże, wyposażone w wiele dodatkowych funkcji. Jak wybrać z nich tę najlepszą dla siebie?

Po pierwsze: wybieramy pojemność

Pralki dostępne w naszych sklepach mają różną pojemność bębna: od 3 do nawet 8 kilogramów, więc przy wyborze musimy wziąć pod uwagę liczebność naszej rodziny. Rodziny z małymi dziećmi wybierają zazwyczaj modele z największym sześcio - ośmiokilowym bębnem, natomiast w gospodarstwie singla z powodzeniem sprawdzi się mniejszy, np. trzykilowy. Duże pralki są niestety trochę droższe, ale wyższe koszty zakupu zrekompensują nam się w trakcie użytkowania – będziemy prać rzadziej, więc zużyjemy mniej wody, prądu i środków piorących.

Jeżeli kupimy pralkę z bardzo dużym bębnem musimy zadbać o wygospodarowanie w domu sporej ilości miejsca na suszenie prania, bo raczej trudno będzie nam rozwiesić 7 czy 8 kilogramów mokrych ubrań w łazience. Rozwiązaniem dla użytkowników małych mieszkań może okazać się zakup pralko – suszarki.


Po drugie: wybieramy wielkość

Blokowe łazienki raczej nie grzeszą wielkością, więc bardzo chętnie wybieramy pralki o zmniejszonych gabarytach. Standardowe modele mają 60 cm szerokości (i tyle samo głębokości), ale bez problemu możemy kupić pralkę o szerokości 40 – 45 cm, lub modele o głębokości 33 – 40 cm. Zazwyczaj im większa pralka, tym większy posiada bęben, ale niektóre wąskie, czterdziestocentymetrowe modele mają pojemność 5,5 kg, a więc całkiem sporą.

Wybierając pralkę zwróćmy także uwagę na wielkość i kąt otwierania drzwiczek – im są większe i szerzej się otwierają, tym łatwiej będzie nam umieścić (a później wyjąć!) w pralce duże rzeczy, np. koc, pościel czy zimową kurtkę.

Rodzice małych dzieci powinni raczej wybierać pralki ładowane od góry. Bęben pralki jest dla niektórych maluchów ulubionym miejscem zabaw: czasem wchodzą do niego same, a czasem „piorą” w nim np. banana czy samochodzik. Wiadomo, czym może się skończyć taka zabawa, jeśli mama nie sprawdzi przed praniem zawartości bębna…

Strony: [1] [2] następna »

()
Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: AGD, pralka, pralka automatyczna, pranie


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »