kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Zadbaj o swoje okna z PCV
2007/7/2 0:10:00

Pielęgnacja i konserwacja okien wykonanych z PCV nie jest specjalnie trudna, niemniej trzeba im poświęcić trochę czasu i uwagi, aby dłużej cieszyć się ich estetycznym wyglądem i funkcjonalnością.

Do podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych i konserwacyjnych należy:

1. Mycie ram

PCV jest „miękkie” i elektryzuje się statycznie, co powoduje przyciąganie zanieczyszczeń i mocne przyklejanie się ich do powierzchni, dlatego też środek myjący do ram okien powinien spełniać odpowiednie wymagania.. Przede wszystkim nie może zawierać substancji ściernych i związków chemicznych rozpuszczających i wnikających w tworzywo PCV. Preparat taki powinien oczywiście posiadać także właściwości myjące i odtłuszczające oraz zawierać środki zapobiegające korozji i system antystatyczny.

Stosowanie środków myjących zawierających substancje ścierne czy też związki chemiczne naruszające powierzchnię powoduje zmatowienie powierzchni ram i powstanie mikro - porów, a wnikający w nie brud jest praktycznie nie do usunięcia.

2. Konserwacja uszczelek

Zabiegi konserwacyjne polegają na naniesieniu na powierzchnię uszczelek odpowiedniego środka zabezpieczającego przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi i zapobiegającego przymarzaniu uszczelek do profili w okresie zimowym. Najlepsze do tego celu są preparaty oparte na żywicach silikonowych.

3. Smarowanie zawiasów i okuć

Wewnętrzne mechanizmy okuć nasmarowane są przez producenta i użytkownik nie ma możliwości ingerencji w nie, ale ma wpływ na to co jest na zewnątrz. Należy smarować zawiasy, ruchome elementy okuć dostępne na zewnątrz oraz rygle. Najlepiej używać do tego smarów silikonowych: po nasmarowaniu odparuje zawarty w nich rozpuszczalnik i pozostanie tylko warstwa smarna silikonu.

Zabiegi konserwacyjne powinniśmy wykonywać co najmniej dwa razy w roku, przed i po okresie zimowym, a smarowanie okuć, rygli ruchomych i nieruchomych po każdym umyciu ram.

Źródło: KAMET S.C.Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: mycie okien, okna z PCV, okno, porządki, rama okna, sprzątanie, uszczelka


 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»