kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Zadbaj o swoje okna z PCV
2007/7/2 0:10:00

Pielęgnacja i konserwacja okien wykonanych z PCV nie jest specjalnie trudna, niemniej trzeba im poświęcić trochę czasu i uwagi, aby dłużej cieszyć się ich estetycznym wyglądem i funkcjonalnością.


Do podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych i konserwacyjnych należy:

1. Mycie ram

PCV jest „miękkie” i elektryzuje się statycznie, co powoduje przyciąganie zanieczyszczeń i mocne przyklejanie się ich do powierzchni, dlatego też środek myjący do ram okien powinien spełniać odpowiednie wymagania.. Przede wszystkim nie może zawierać substancji ściernych i związków chemicznych rozpuszczających i wnikających w tworzywo PCV. Preparat taki powinien oczywiście posiadać także właściwości myjące i odtłuszczające oraz zawierać środki zapobiegające korozji i system antystatyczny.

Stosowanie środków myjących zawierających substancje ścierne czy też związki chemiczne naruszające powierzchnię powoduje zmatowienie powierzchni ram i powstanie mikro - porów, a wnikający w nie brud jest praktycznie nie do usunięcia.

2. Konserwacja uszczelek

Zabiegi konserwacyjne polegają na naniesieniu na powierzchnię uszczelek odpowiedniego środka zabezpieczającego przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi i zapobiegającego przymarzaniu uszczelek do profili w okresie zimowym. Najlepsze do tego celu są preparaty oparte na żywicach silikonowych.

3. Smarowanie zawiasów i okuć

Wewnętrzne mechanizmy okuć nasmarowane są przez producenta i użytkownik nie ma możliwości ingerencji w nie, ale ma wpływ na to co jest na zewnątrz. Należy smarować zawiasy, ruchome elementy okuć dostępne na zewnątrz oraz rygle. Najlepiej używać do tego smarów silikonowych: po nasmarowaniu odparuje zawarty w nich rozpuszczalnik i pozostanie tylko warstwa smarna silikonu.

Zabiegi konserwacyjne powinniśmy wykonywać co najmniej dwa razy w roku, przed i po okresie zimowym, a smarowanie okuć, rygli ruchomych i nieruchomych po każdym umyciu ram.

Źródło: KAMET S.C.Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: mycie okien, okna z PCV, okno, porządki, rama okna, sprzątanie, uszczelka


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »