kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Zanim weźmiesz kredyt
2007/10/3 23:20:00

Badania potwierdzają, że bankowe dokumenty stanowią jedną z najpoważniejszych barier dla klientów. Wśród najczęściej wymienianych problemów podczas procesu kredytowania ankietowane osoby wskazywały niezrozumiały język umów, brak dokładnego informowania o wszystkich zapisach oraz dużą ilość formalności.

„Pamiętajmy, ze przysługuje nam pełne prawo do uzyskania wzoru umowy kredytowej, jaką będziemy podpisywali z bankiem. Możemy ją spokojnie przeczytać w miejscu, które najbardziej nam odpowiada. Zapisy zawsze warto skonsultować z profesjonalnym doradcą finansowym. Zwracajmy uwagę na nasze zobowiązania zwłaszcza te, które warunkują wypłacenie kredytu przez bank”, mówi Krzysztof Iwan, doradca finansowy.

Zadowoleni z wynegocjowanego oprocentowania bagatelizujemy dodatkowe opłaty i obowiązki do jakich należy np. potwierdzenie złożenia wniosku o wpis hipoteki czy ubezpieczenie nieruchomości. Niespełnienie nawet jednego z tych wydawać by się mogło mniej istotnych zapisów powoduje, że bank nie musi wypłacić pieniędzy, które chcieliśmy pożyczyć. To z kolei może powodować przykre konsekwencje. - Jeśli developer nie otrzyma pieniędzy na czas może zerwać umowę, a nam przepadnie zaliczka i nieruchomość. To tylko jedna z wielu sytuacji, jakie zdarzają się klientom banków - uważa Krzysztof Iwan.

Istnieją zapisy zobowiązujące nas do pewnych czynności już po uruchomieniu kredytu (konieczność przedstawienia odpisu księgi wieczystej lub obowiązek ubezpieczenia nieruchomości). Jak podkreślają doradcy szczególnie istotne są paragrafy dotyczące ubezpieczeń zarówno obowiązkowych, jak i dobrowolnych. To właśnie one stanowią źródło dochodów dla banku, a klient często nie ma ochoty zagłębiać się w ich treść na własne życzenie ponosząc ich niemałe koszty.

Strony: [1] [2] następna »

()
Oprac: Joanna Papiernik

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: bank, finanse, kredyt, kredyt hipoteczny, kredytobiorca, pieniądze, pożyczka, ubezpiecznie


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »