kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Pielęgnacja obuwia
2009/11/16 19:40:00

Większości z nas zdarza się narzekać na fatalną jakość obuwia, które szybko się zużywa, niszczy, plami. Dotyczy to nie tylko produktów z niższej półki, ale również markowych drogich towarów.Tymczasem dużą część winy ponosimy sami.


Do pielęgnacji skórzanych kozaków i czółenek niezbędna jest szczotka do polerowania, pasta lub tłuszcz na bazie wosków i dezodorant. Delikatne skóry wykorzystywane do wykonania części czółenek i sandałków oraz torebek i rękawiczek łatwo oczyścimy specjalną pastą o lżejszej formule.

Zamsz dobrze czyści się specjalną dwustronną szczotką: gumowa część usuwa zabrudzenia, a sztywne włoski odkurzają i układają włosie. Alternatywnie można wykorzystać dowolną szczotkę z twardym włosiem i tzw. gumkę do zamszu.
Impregnat zabezpieczy obuwie przed przenikaniem wilgosci do środka. Nie warto go jednak stosować zbyt często, gdyż usztywnia materiał i pozbawia go oddychających własności.
Ciekawym rozwiązaniem jest tzw. renowator koloru, który zabezpiecza przed wilgocią, tłuszczem i solą oraz odświeża i przywraca pierwotny kolor.

Zabrudzenia na obuwiu wykonanym z dodatkiem tkanin usuwa się przy pomocy wilgotnej szmatki oraz delikatnych szamponów i pianek.


Proponowane produkty

Do skór licowych
1. Szczotka
2. Tłuszcz naturalny
3. Pasta czyszcząca (do delikatnego obuwia i torebek)
4. Dezodorant

Do zamszu i nubuku
1. Gumka do zamszu
2. Impregnat do skór i zamszu
3. Renowator koloru

Do tkanin
1. Pianka czyszcząca do tekstyliów
2. Dezodorant


()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: buty, obuwie, obuwie z zamszu, obuwie ze skóry, skórzane buty, zamsz


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»