kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Jak oszczędzić na ogrzewaniu, oświetleniu i używaniu sprzętu AGD?
2008/10/19 15:00:00

Prawie dla całej populacji Polaków, bo aż dla 94%, oszczędzanie energii jest bardzo istotne. Jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, jak oszczędzać energię w naszych domach, jednak często nie wiemy, co możemy zrobić, aby obniżyć jej zużycie.

W dwie ostatnie soboty października w centrach handlowych M1 Marki oraz Janki w Warszawie będzie można dowiedzieć się, jak zmniejszyć rachunki za prąd, ogrzewanie, czy oświetlenie. Imprezy są organizowane przez firmy Bosch, Junkers, Osram w ramach akcji „Dom Dobrej Energii”, promującej odpowiedzialne używanie energii. Przez cały dzień odwiedzający będą mogli zapoznać się nowoczesnymi rozwiązaniami, które pomogą każdemu z nas w znaczący sposób wpłynąć na ilość zużywanej energii, czy to poprzez zmianę naszych codziennych przyzwyczajeń czy też wybór energooszczędnych urządzeń. Zainteresowani energooszczędnym oświetleniem, ogrzewaniem i urządzeniami AGD będą mogli zasięgnąć porad ekspertów. Dodatkowo, podczas imprez odbędzie się szereg konkursów dotyczących energooszczędności, w których do wygrania będą między innymi pobyty w SPA. „Celem naszej akcji, jak również i sobotnich spotkań jest przybliżenie społeczeństwu zagadnień związanych z energooszczędnością” – powiedziała Agata Blady – kierownik działu public relations firmy Bosch. „Nasze mieszkania i domy to miejsca, gdzie codziennie zużywamy kilowaty energii. Dzięki niej żyjemy wygodnie i bezpiecznie, jednak często płacimy za to bardzo wysokie rachunki. Dzięki naszym działaniom chcemy pokazać, że wcale tak nie musi być.” – dodaje Agata Blady.

Polacy zaczynają doceniać „potencjał” jaki kryje się w produktach i urządzeniach energooszczędnych. Zgodnie z badaniami 4P Research Mix dla większości z nas oszczędzanie energii jest bardzo istotne (59%) lub raczej istotne (35%), tylko dla co dwudziestego pytanego było to raczej lub w ogóle nieistotne. Jesteśmy przy tym bardzo pragmatyczni - najważniejsza jest chęć obniżenia rachunków za energię (aż 93% badanych), zaledwie co trzeci z nas myśli o ochronie środowiska naturalnego, a co piąty o zmniejszających się zasobach naturalnych. Średnio rocznie wydajemy: na ogrzewanie domu - 2668 złotych, energię elektryczną – 1224 złotych oraz na wodę – 676 złotych. Jest to problem istotny dla każdego z nas - warto więc odwiedzając centrum handlowe M1 oraz Janki zasięgnąć porady eksperta.

domdobrejenergii.pl


()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: ogrzewanie, oszczędzanie, oświetlenie, sprzęt AGD


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »