kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Jak oszczędzić na ogrzewaniu, oświetleniu i używaniu sprzętu AGD?
2008/10/19 15:00:00

Prawie dla całej populacji Polaków, bo aż dla 94%, oszczędzanie energii jest bardzo istotne. Jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, jak oszczędzać energię w naszych domach, jednak często nie wiemy, co możemy zrobić, aby obniżyć jej zużycie.


W dwie ostatnie soboty października w centrach handlowych M1 Marki oraz Janki w Warszawie będzie można dowiedzieć się, jak zmniejszyć rachunki za prąd, ogrzewanie, czy oświetlenie. Imprezy są organizowane przez firmy Bosch, Junkers, Osram w ramach akcji „Dom Dobrej Energii”, promującej odpowiedzialne używanie energii. Przez cały dzień odwiedzający będą mogli zapoznać się nowoczesnymi rozwiązaniami, które pomogą każdemu z nas w znaczący sposób wpłynąć na ilość zużywanej energii, czy to poprzez zmianę naszych codziennych przyzwyczajeń czy też wybór energooszczędnych urządzeń. Zainteresowani energooszczędnym oświetleniem, ogrzewaniem i urządzeniami AGD będą mogli zasięgnąć porad ekspertów. Dodatkowo, podczas imprez odbędzie się szereg konkursów dotyczących energooszczędności, w których do wygrania będą między innymi pobyty w SPA. „Celem naszej akcji, jak również i sobotnich spotkań jest przybliżenie społeczeństwu zagadnień związanych z energooszczędnością” – powiedziała Agata Blady – kierownik działu public relations firmy Bosch. „Nasze mieszkania i domy to miejsca, gdzie codziennie zużywamy kilowaty energii. Dzięki niej żyjemy wygodnie i bezpiecznie, jednak często płacimy za to bardzo wysokie rachunki. Dzięki naszym działaniom chcemy pokazać, że wcale tak nie musi być.” – dodaje Agata Blady.

Polacy zaczynają doceniać „potencjał” jaki kryje się w produktach i urządzeniach energooszczędnych. Zgodnie z badaniami 4P Research Mix dla większości z nas oszczędzanie energii jest bardzo istotne (59%) lub raczej istotne (35%), tylko dla co dwudziestego pytanego było to raczej lub w ogóle nieistotne. Jesteśmy przy tym bardzo pragmatyczni - najważniejsza jest chęć obniżenia rachunków za energię (aż 93% badanych), zaledwie co trzeci z nas myśli o ochronie środowiska naturalnego, a co piąty o zmniejszających się zasobach naturalnych. Średnio rocznie wydajemy: na ogrzewanie domu - 2668 złotych, energię elektryczną – 1224 złotych oraz na wodę – 676 złotych. Jest to problem istotny dla każdego z nas - warto więc odwiedzając centrum handlowe M1 oraz Janki zasięgnąć porady eksperta.

domdobrejenergii.pl


()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: ogrzewanie, oszczędzanie, oświetlenie, sprzęt AGD


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»