kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Jak wybrać najlepsze meble wypoczynkowe?
2013/4/12 22:30:00

O charakterze naszego salonu decydują odpowiednie meble wypoczynkowe. Liczy się nie tylko ich stylistyka, ale głównie ergonomia. Połączenie tych dwóch cech pozwala nadać pomieszczeniu niebanalny wygląd, a nam relaks po ciężkim dniu. Jak wybierać meble wypoczynkowe, aby pogodzić wygodę z trendami?

Po pierwsze: dla ilu osób

Pierwszym kryterium wyboru mebli podczas komponowania strefy relaksu jest ilość domowników i ulubione formy spędzania czasu. Dla lubiących nieskrępowane, rodzinne leniuchowanie idealnym rozwiązaniem jest przestronny, wieloosobowy narożnik, dla tych, którzy preferują wieczór przy książce najlepszy wybór to wygodny i rozłożysty fotel. Sofy dwuosobowe pozwalają na przyjemne spędzenie czasu podczas towarzyskich rozmów, a trzyosobowa umożliwia popołudniową drzemkę.

Po drugie: w jakim stylu


Tendencje we współczesnym designie pokazują, że coraz częściej szukamy nieprzesadnej elegancji. Sama bryła mebla ma geometryczny, przejrzysty kształt. O jej wyjątkowości decydują proporcje i detale: stylowe przeszycia, wprowadzanie zaokrągleń w linii podstawy i w podłokietnikach czy też poszerzanie powierzchni wypoczynku, przy zachowaniu znanego i lubianego kształtu sofy, narożnika czy fotela. Nie bez znaczenia okazują się dodatki, takie jak funkcja spania czy pojemnik na przechowywanie pościeli.

Po trzecie: gdzie szukać wygody

fot. HF Helvetia FurnitureO komforcie modeli wypoczynkowych decydują również odpowiednio nachylone i wyprofilowane oparcia. Co jeszcze wpływa na komfort wypoczynku? W jednej z kolekcji są to wyraźnie zaznaczone podłokietniki o charakterystycznym, zaokrąglonym kształcie i modnie podzielone oparcia. Dla miłośników wygody w wyjątkowej oprawie strzałem w dziesiątkę mogą okazać się narożniki, gdzie urzekająco szerokie siedziska łączą się z wygodnymi dużymi poduchami.

Główną tendencją we współczesnym wzornictwie jest zabawa linią mebla. Nowoczesne sofy o opływowym kształcie tworzą nową jakość: odciążają aranżację, zapewniając maksymalną wygodę i przestrzeń do codziennych aktywności – podkreśla Maciej Melwiński, brand manager HF Helvetia Furniture.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Meble wypoczynkowe, aranżacja wnętrz, meble


 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»